Jacek Aleksandrowicz
Pionier przedsiębiorczości i startupów w Polsce. Współtwórca i CEO Polski Przedsiębiorczej – największego ekosystemu wspierania startupów w Europie Środkowo-Wschodniej. Współtwórca Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości – największej sieci w Europie (56 lokalizacji), które wypuściły na rynek ponad 20 tys. startupów. Jeden z założycieli BusinessLink – największej sieci akceleratorów w Polsce (25 tysięcy m2 w 14 lokalizacjach). oraz funduszy z grupy bValue VC i AIP SeedCapital (120 inwestycji w spółki technologiczne z CEE). Doświadczony praktyk z wiedzą ekspercką, którą chętnie dzieli się swoimi kompetencjami z młodymi przedsiębiorcami. Mentor startupów w obszarze rozwoju biznesu, sprzedaży i inwestycji, m.in. w takich globalnych sukcesach biznesowych jak Glov, Sidly, Qpony.pl czy ukraiński Call Page. Laureat nagród międzynarodowych (Regiosatrs, European Enterprise Awards)
Magister Szkoły Głównej Handlowej (2004 rok). Obecnie doktorant w ramach PhD Finance Program w Akademii Leona Koźmińskiego.
Mariusz Turski
Pasjonat biznesu i szeroko pojętej przedsiębiorczości. Współzałożyciel funduszu inwestycyjnego bValue Angels VC oraz wiceprezes Fundacji AIP odpowiedzialny za AIP SEED CAPITAL, który inwestuje w innowacyjne start-upy. W Fundacji Polska Przedsiębiorcza odpowiedzialny był za procesy inwestycyjne i exit(y) ponad 120 firm, procesy inkubacyjne i akceleracje pośrednio około 20 000 przedsięwzięć oraz za procesy zarządcze. Anioł biznesu – kierował i nadzorował procesy inwestycyjne oraz akcelerację ponad 100 startupów. Twórca projektu bChange, w ramach której przekonał do współpracy ze startupami takie korporacje jak: mBank, Audi, Skanska, Nestle, Apple, PKP, Bakalland, InPost i inne. Swoją wiedzą i doświadczeniem chętnie dzieli się z innymi. Szerzenie przedsiębiorczych postaw to misja, którą stara się wypełniać w trakcie pracy, a także poza nią angażując się w projekty edukacyjne.
Ukończył studia na wydziałach Prawa i Administracji oraz Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego obecnie kontynuuje studia doktoranckie z finansów w języku angielskim w międzynarodowym programie Akademii Leona Koźmińskiego.
Tomasz Karwowski
Doświadczony manager z udokumentowaną historią pracy w obszarze startupów, sprzedaży oraz edukacji z zakresu przedsiębiorczości i ekonomii. Specjalista w budowaniu nowych produktów z jednoczesnym pozyskiwaniem dodatkowych źródeł finansowania dla działalności firm i klientów. Posiada bogatą wiedzę w obszarze funkcjonowania ekosystemów startupowych w Polsce. Realizował we współpracy z korporacjami i samorządami projekty, mające na celu rozwój przedsiębiorczości w Polsce (m.in. z Fundacją Kronenberga przy Citi Handlowy, PKP, Aviva, Lotos, czy PARP). Praktyk biznesu – posiada 10-letnie doświadczenie w prowadzeniu własnej firmy, specjalizującej się w działaniach marketingowych, sprzedażowych i promocyjnych Ekspert w programie inkubacyjnym Platformy Startowe PARP, odpowiedzialny za analizy, oceny i rekomendacje dla inkubowanych pomysłów.
Przykłada ogromną wagę do roli jaką pełni edukacja w procesie powstawania innowacji oraz przedsiębiorczości, dlatego mentoringi, warsztaty i konsultacje, które prowadzi kieruje również do młodzieży. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
Łukasz Siemieniuk
Szkoleniowiec z zakresu przedsiębiorczości akademickiej, systemów finansowo-księgowych; autor wielu publikacji dotyczących zarządzania kapitałem intelektualnym, przedsiębiorczości akademickiej oraz informatycznych systemów zarządzania. Dotychczas na rynek podlaski wprowadził około 200 firm, które rozpoczynały przygodę z biznesem jako StartUpy. Współpracował z ponad 500 StartUpami. Wprowadzał również na rynek podlaski Ponadregionalną Sieć Aniołów Biznesu – pełniąc funkcję kierownika regionu, zajmując się koordynowaniem działań związanych z pozyskiwaniem pomysłodawców oraz prywatnych inwestorów. W ramach funduszu inwestycyjnego AIP Seed Capital zajmuje się pozyskiwaniem oraz oceną innowacyjnych projektów poszukujących wsparcia finansowego.
W swojej dotychczasowej pracy miał także szansę spróbować swoich sił m.in.: jako Manager Business Link Lublin oraz Członek grupy eksperckiej w obszarze e–biznesu w ramach projektu „E–Podlasie – kierunki rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego Województwa Podlaskiego”.
Lidia Krużycka
Trenerka biznesu i konsultant Lean Management. Od wielu lat wspiera firmy w rozwoju poprzez optymalizację procesów oraz tworzenie nowych rozwiązań w oparciu o dedykowane, szyte na miarę podejście. Przy projektowaniu strategii w szczególności skupia się na ludziach, gdyż to oni stanowią klucz do sukcesu i sprawnego przeprowadzenia zmiany oraz wdrożenia innowacyjnych pomysłów. Uczestnicy prowadzonych przez nią zajęć wynoszą z nich nie tylko praktyczne umiejętności, ale też postawę pełną zapału, pozytywnego myślenia, wiary we własne możliwości i otwartości na nowe możliwości.
Szkolenia i edukacja to nie tylko praca, ale przede wszystkim pasja, która pozwala się jej cały czas rozwijać i którą chce zarażać wszystkich.
Magdalena Przybysz
Dyrektor ds. marketingu i komunikacji w spółce Wealthon. Członek zespołu zarządzającego Hataka Hobby, odpowiedzialny za rozwijanie międzynarodowej sieci dystrybucji. Od ponad 15 lat związana z obszarem zarządzania zespołem, projektami i produkcją. Doradca biznesowy do spraw rozwoju marek własnych dla firm z zakresu chemii budowlanej. Absolwent studiów inżynierskich i magisterskich Politechniki Warszawskiej oraz studiów podyplomowych Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i London School of Public Relations.
Optymistka z holistycznym podejściem do rozwiązywanych problemów. Pozytywną energią zaraża wszystkich, z którymi współpracuje, co w szczególności przekłada się na niezwykle przyjemną, ale także bardzo motywującą atmosferę na warsztatach, które prowadzi jako trenerka biznesu.
Tomasz Neubauer
Wykładowca akademicki z wieloletnim doświadczeniem, doktor nauk humanistycznych. Wykłada w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku i Gdyni oraz w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Zawodowo związany również z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej, gdzie odpowiedzialny jest za m.in.: monitorowanie zagrożeń zewnętrznych i wewnętrznych związanych z funkcjonowaniem Instytutu oraz współpracę z podmiotami zewnętrznymi z zarządzania kryzysowego.
W obszarze jego zainteresowań znajduje się też zarządzanie projektami, które staje się coraz popularniejsze, zarówno w większych i mniejszych firmach oraz instytucjach, jako efektywny model zarządzania działalnością przedsiębiorstw. Dlatego do prowadzonych zajęć i szkoleń stara się przemycać powiązane z tym kompetencje by jego studenci byli jak najlepiej przygotowani do ról zawodowych. Edukacja stanowi ważny filar działania i misję, która nigdy się nie kończy. Prywatnie fascynat świata podwodnego, ukończył kurs na nurka zawodowego.
Projekt jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej